הגדרה

בחיינו אנו מכירים לרוב שני מצבי תודעה עיקריים:

ערות – זהו מצבנו העיקרי. ברגע זה אתה ער, אתה מודע לעצמך, יכול לשאול שאלות ומצפה לקבל תשובות הגיוניות. אתה יכול לשאול שאלות מובנות מאיליהן כגון: איפה אני, מה השעה, מי אני וכו', ולענות עליהן מידית או לקבלן כשאלות רטוריות שלא מצריכות תשובה

שינה – מצב תודעתי שבו אנו לא מודעים לסביבה ולעצמנו. במצב שינה אנו חולמים. החלום מורכב מאוסף של תמונות ואירועים שיכולים להיות מנוגדים לחוקי הטבע ולנורמות החברתיות. אנו יכולים להיות מופתעים מאירועים רגילים ולקבל אירועים חריגים כמובנים מאיליהם.

קיימים עוד מצבי תודעה שונים כגון: היפנוזה, טרנס וכו'.
הורגלנו לחשוב שבין השינה לערות עובד קו דק – או שאנו ערים או ישנים. זה לא נכון!

חוויה חוץ-גופית, Out Of Body Experience (נקרא גם הקרנה אתרית) - הינו מצב תודעה שבו אדם רואה עצמו מנותק מגופו הפיזי בעודו ער לחלוטין. האדם צף מעל גופו הפיזי עם גופו האתרי ואתו יכול לעבור דרך קירות, לעוף, לקפוץ אל השכנים בקומה מעל, להגיע לארצות אחרות, לצאת ממערכת השמש ולטייל ביקום, או במילים אחרות השמיים הם לא הגבול.

עם הגוף האתרי, מעבר דרך אובייקטים מוצקים כגון קירות וביניינים אפשרי. קיימים מקרים בהם אדם אשר חוו חוויה גוץ גופית יכול לתאר באופן מדויק לפרטי פרטים את המקרה או האזור בו שהה עם גופו האתרי בעוד שהוא לא נכח במקום או בסיטואציה עם גופו הפיזי (נקרא Remote Viewing)

הקרנה אסטרלית, Astral Projection – זהו מצב שבו התודעה "עוברת" לעולם אחר (המישור האסטרלי). חוקי הפיזיקה אינם חלים במישור האסטרלי, אין תאריך, זמן, עבר או הווה. אנו עפים בעולם זה, נפגשים עם ישויות שונות. אנשים אשר חוו חוויה אסטרלית מייחסים את המישור האסטרלי לעולם החלומות, אך יש לציין שחלום רגיל הוא בדרך כלל מטושטש ללא פרטים ולעיתים לא הגיוני. במישור האסטרלי הצלילות יכולה להיות יותר חזקה מעולמנו זה!

חלומות צלולים, Lucid Dreams - כאמור כאשר אנו חולמים אנו לא מודעים לסביבה, לעצמנו או למצבנו. חלום צלול, הינו חלום שבו החולם מודע לזה שהוא חולם. בעקבות כך, האדם יכול לשלוט בפרטי החלום. חלומות צלולים ברורים יותר (צלולים יותר) מחלומות רגילים ועשירים בפרטים.

למה אנשים רוצים להתנסות?

שינוי תפיסת עולם – לאחר חוויה אסטרלית אנשים מדווחים על ערות פנימית של האני הפנימי/רוחני, ורואים את עצמם מעבר לגוף פיזי. מדווחים על חוויות רוחניות שהפכו אותם לחכמים יותר, חשים בלתי מוגבלים, יודעים שהם יישרדו מוות.

מדריכים

כאשר אנו בעולם האסטרלי / חלום צלול אפשר לעשות ה-כ-ל, בין היתר:

  • חקירת עולם החלומות / העולם האסטרלי
  • הגשמת פנטזיות – למשל לעוף
  • להתגבר על בעיות

יכולת נוספת היא תקשורת עם ישויות נוספות, אנשים אשר חווים הקרנה אסטרלית מדווחים על ישויות שונות (חיוביות ושליליות) שאיתן הם באו במגע. אחת מהישויות הוא המדריך שלך. המדריך הוא ישות חכמה, מלאת מידע והבנה ותפקידה לעזור לך להגשים את ייעודך. היא תהיה בשבילך ברגע שתצטרך ותענה על כל שאלה שתשאל כדי לקדם אותך ולהעצים אותך.

המדריך הוא לאו דווקא בדמות אנושית ויכול להופיע גם כבעל חיים אחר.

מדע ודת

קיימים לא מעט מחקרים בנושא הקרנה אסטרלית וחלומות צלולים והיום אפשר לומר שמצבי התודעה השונים הוכחו מדעית. מדענים ראו פעילות אקטיבית של המוח בעת חלום צלול. הפעילות המוחית יכולה להגיע עד ל-40 הרץ בעוד שפעילות המוח במצב שינה נעה בן 4 ל-7 הרץ בלבד – כאילו שהמוח ישן וער באותו הזמן או במילים אחרות: שילוב תודעות.

תרופות וסמים

סמים כגון קנאביס לא עוזרים ואף משפיעים לרעה.
ישנן תרופות אשר תופעות הלוואי שלהן הן חלומות חיים (חלומות צלולים).
קיימים סמים שכן יכולים לעזור, אך הם מסכנים את הגוף הפיזי ולכן אינני ממליץ על שימוש בסם כלשהו כדי להתנסות בחוויה אסטרלית.

סיכונים ופחדים

אחד הדברים או הדבר העיקרי אשר מונע מאדם להצליח בביצוע הקרנה אסטרלית הוא הפחד.

פחד ממוות, או שמשהו יכשל בניסיון לצאת מהגוף - יש להתגבר על הפחדים כדי להצליח.

קיימים המון נתונים לא נכונים, שקריים ומגוחכים ברחבי האינטרנט. הנה חלק ממה ששמעתי:

  • פחד שנשמה אחרת עלולה "לחטוף" את הגוף הפיזי כשאנחנו במסע אסטרלי
  • אנו יכולים למות כשאנו בחוויה חוץ גופית
  • אנו לא נצליח לחזור לגוף הפיזי שלנו ו"נתקע" במימד האסטרלי\חלום צלול

אנשי ה-"ניו אייג'" יציגו את ההקרנה האסטרלית כמשהו מסוכן שיש להתרחק ממנו.

הקרנה אסטרלית אינה מסוכנת לכל הדעות!

אפשר להבין מדבריי שהקרנה אסטרלית, חוויה חוץ גופית וחלומות צלולים הם חוויות דומות אולי אף אותו הדבר. אז איך חלום יכול להיות מסוכן? אנו חולמים בכל יום, אנו חווים חוויות כאלו כל יום רק שאיננו מודעים אליהם מכיוון שאנו חסרי הכרה. באופן כללי אנו רוצים להיות מודעים לעצמנו ולמצב ברגע שאחד מאלה מתרחש.

חלימת חלומות צלולים היא פעולה טבעית כמו חלימת חלומות לא צלולים!

המלצתי: אל תסמכו על אף אחד מלבד עצמכם! חקרו את הנושא ולמדו אותו.

תתגברו על הפחד בעזרת הטלת אור על הדברים הלא ברורים לכם. וכך כאשר תהיו על הגבול שבין שינה לערות, או במילים אחרות על קצה העולם האסטרלי, תזכרו ששום דבר לא יקרה לכם ואתם אלה השולטים במצב.

יש לא מעט אנשים שאני מכיר שחוו חוויות חוץ-גופיות, חלומות צלולים והקרנה אסטרלית באופן ספונטני, בדרך כלל כבר בגיל צעיר, ועד היום יש להם פחד מללכת לישון בגלל מה שהם עלולים לחוות. אם אתה אחד מאלה, נסה להיזכר כמה פעמים עברת חוויות כאלה בחייך (רב הסיכויים שיותר מפעם אחת...) ובשום מקרה לא קרה כלום. אזור אומץ ותבין שאתה שולט במה שמתרחש ובחלום. אם ישות שאתה רואה לא רצויה – תגיד לה ללכת והיא תלך. זוהי הדרך להצלחה – כמו בכל דבר בחיים.

מטרת האתר

מטרת האתר היא להגביר את המודעות לנושא. להסביר את המושגים ולתת מקום לאנשים לשאול שאלות, לקבל תשובות ולשתף חוויות.

האתר מכיל פורום ואליו יש להתחבר עם שם משתמש וסיסמה, כמו כן, לכל משתמש יש בלוג. פרסמו בו את כתבותיכם ועזרו לאנשים עם הניסיונות שלכם. הסבירו להם איך להצליח, מה לעשות ומה לא לעשות. כתבות מוצלחות יעלו לאתר הראשי.

קיימים לא מעט אתרים באנגלית בנושא זה. הרעיון הוא ליצור אתר בשפתינו שיתאים לכולנו.

אם יש דברים לא מדויקים, אם תרצו לשפר או לתת פידבק אני יותר מאשמח.